Bilgi Bankası

Hosting Panelinde cPanele Giriş Yapmak

Bizden kullanmakta  olduğunuz hosting paketinizde panel olarak cPanel kullanmaktayız.

cPanel ile ilgili daha fazla bilgiyi farklı makalelerde bulabilirsiniz fakat kısaca anlatalım:  Sunucuda domain ekleme, yönlendirmeler, analizleri görüntüleme, kota, işlemci, ram takibi gibi yönetimsel birçok işlemin web arayüzü aracılığıyla otomatik olarak yapılmasını sağlayan gelişmiş bir paneldir.

Panele giriş Chrome, Firefox, Safari gibi tarayıcılar aracılığıyla yapılır. Kendi cPanelinize ait kullanıcı adı şifreleriniz elinizde mevcutsa, hesabınızın bulunduğu sunucunun IP adresi ile 2083 portunu kullanabilirsiniz. (185.120.6.XX : 2083 gibi) ya da akılda kalıcı olması açısından, bu hosting paketine bağladığınız herhangi bir domaininizin sonuna "cpanel" eklemeniz yeterlidir. (alanadi.com/cpanel gibi)

Eğer panel giriş bilgileriniz mevcut değil ise, hizmetleri ve ödemelerinizi takip ettiğiniz müşteri panelinizde, kullandığınız paket detaylarına girdiğinizde sol menüde cPanele giriş ile ilgili linki kullanabilirsiniz.

Pozitif Sunucu

  • 32 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

E-posta Hesabı Ekleme ve Kullanma

Biz web siteleri ile epostaların trafik ve verilerini birbirinden ayırarak daha güvenli bir ortam...

Powered by WHMCompleteSolution

Periyodik olarak zararlı içerik kontrolü yapılmaktadır. Virüs ve malware içeriklerin verdiği zarar yüksek değilse hesap sahibi temizlemesi için bilgilendirilir, zararlı ya da yasadışı içerikler var ise hesap durdurulur.