Bilgi Bankası

Kimler Sunucu Kiralamalı?

Birçok orta ve büyük ölçekli firma işletme bilgilerini tek bir noktada saklar. Sakladığı bu bilgileri diğer kullanıcıları, müşterileri ve ziyaretçileri ile paylaşmak için güvenilir ve sorunsuz çalışacak bir sunucuya ihtiyaç duyar. Söz konusu işletmenin beyni görevini görecek olan ve sürekli çalışır olarak kalacak bu bilgisayar sistemi sunucu olarak adlandırılır.

Eğitim, sağlık, finans gibi birçok sektörde bilgisayar sisteminin sürekli çalışır halde kalması gerekmektedir ve söz konusu sektörlerde online takip edilemeyen işler nedeni ile para ve iş kaybı tahmin edilenden çok daha fazla olmaktadır.

Sunucu yatırımları birçok şirket için oldukça maliyetli gelmektedir. Bu nedenle bu yatırımı yapmak yerine, donanım yatırımı yapmaya göre oldukça düşük ücretler karşılığı sunucu kiralama hizmetinden faydalanabilmektedir. Sunucu kiralama ile sunucunun barındırma ve bakım hizmetlerinin tamamı karşılanmış olur. Ödenen sunucu kiralama ücretlerinin içerisine hem sunucu barındırma hizmeti hem de sunucu bakım hizmeti dahildir.

  • sunucu kiralama
  • 32 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

VPS ve VDS Nedir?

Temel olarak her iki sisteminde mantığı fiziksel bir makinenin içerisinde bir çok sanal sunucu...

Powered by WHMCompleteSolution

Periyodik olarak zararlı içerik kontrolü yapılmaktadır. Virüs ve malware içeriklerin verdiği zarar yüksek değilse hesap sahibi temizlemesi için bilgilendirilir, zararlı ya da yasadışı içerikler var ise hesap durdurulur.